czwartek, 30 maja 2013

Agnė Mackevičiūtė: Ślady przedwojennej Warszawy

Już tradycyjnie w maju w Warszawie odbywa się inspirujące wydarzenie, które zaprasza coraz więcej odwiedzających - to Noc Muzeów. Co roku pojawiają się nowe miejsca, które biorą udział w tej akcji. Na przykład w tym roku po raz pierwszy dołączyły się takie obiekty, jak Stadion Narodowy i Muzeum Historii Żydów Polskich. Ale są także i wielokrotni uczestnicy cieszący się wciąż dużym zainteresowaniem, tacy jak Muzeum Powstania Warszawskiego.

W tym roku Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało dla swoich gości ekscytujące atrakcje przez cały wieczór. Zwiedzający mogli za darmo odwiedzić ekspozycje Muzeum oraz wjechać na wieżę widokową, była również możliwość degustacji potraw przywodzących na myśl smaki przedwojennej Warszawy. Na dziedzińcu Muzeum działało kino plenerowe, gdzie hitem wieczoru był film produkcji węgierskiej „Wszyscy do walca”. Jedną z najbardziej interesujących części programu były wykłady na temat warszawskich gwar i warsztaty gotowania potraw ze starych książek kucharskich. Dla osób zainteresowanych bronią przygotowano wyjątkowe spotkanie – „Polak potrafi, czyli o tym jak w konspiracji produkowano broń, a w PRL-u robiono o tym filmy”. Wielu zwiedzających przyciągnęła też wystawa poświęcona tematowi przewodniczącemu tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum Powstania Warszawskiego – Warszawie przed 1939 rokiem.

Do Muzeum Powstania Warszawskiego przyszło tej nocy - jak podaje Gazeta.pl - ponad 7 tys. osób. Kolejka do wejścia była więc siłą rzeczy długa, lecz, moim zdaniem, zaczekać było warto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz